כתבו עלינו בעיתון

 
 
אוסליבן או שאין כדורגל

יש הרבה מקומות לראות כדורגל, אבל חוויה כמו בפאב אוסליבן במודיעין - לא תמצאו בשום מקום. מילה של דידי

השבוע החלה החגיגה הגברית הגדולה בעולם, או בשמה המוכר "מונדיאל".
מכיוון שחברה שלי היא מהבחורות שלא יודעות להבדיל בין אוף סייט לאוף וויט, ומתעקשות לדבר על היחסים באמצע הפנדל - החלטתי השבוע לנטוש את המבצר וללכת עם החבר'ה לראות כדורגל בפאב.
יש הרבה פאבים שבהם אפשר לראות כדורגל, אבל כדי לחוות את הכדורגל יש רק מקום אחד - פאב אוסליבן (לשעבר "מרפיס") במודיעין, בבעלות עופר מאור וצביקה גולן.
הפאב, שעוצב על ידי המעצב הנודע ירון טל, מרהיב ביופיו, מושקע ברמות שלא מוכרות לגברים הישראלים, ולמען האמת זה נראה כאילו הקימו את הפאב הזה במיוחד למונדיאל.
מכל פינה בשתי הקומות של הפאב אפשר לראות את המשחק בנוחות - על המסך המרכזי, או במסכים צדדיים. מישהו כאן עבר עם מד זווית ודאג שבכל מקום תראה את הביצועים על הדשא. חבל רק שלא חשבו איך מנמיכים את הוו-ווזלות האימתניות. אנחנו מגיעים בערב שבו עולה למגרש אלופת העולם איטליה למשחק שעל הנייר אמור להיות טיול קליל, אלא שהפרגוואים לא מתחשבים בסטטיסטיקה ועולים ליתרון עוד לפני שפלטת הבשרים המשובחת של השף שחר ברזילאי נוחתת בשולחן שלנו. ברזילאי, בוגר הקורדון בלו, מציע תפריט מגוון ועשיר ונשנושים מדליקים, כמו קוביות תפו"א ומאנץ' אירי.
חגיגת המונדיאל באוסליבן כוללת 1+1 על כל הבירות במשחקים המוקדמים, 4+1 על קרלסברג מהחבית במשחק המרכזי (כדאי להזמין מקום - הפאב מלא) ועסקית שכוללת עיקרית, צ'יפס ובירה ב-65 שקל.
במהלך שיחה עם שני הבעלים מתברר שהמקום עד כדי כך נחשק שחברת הייטק הציעה הרבה כסף כדי לסגור את הערב של הגמר. "למרות הפיתוי החלטנו לסרב כי אנחנו לא יכולים לפגוע בקהל הנאמן שלנו", אומר צביקה גולן, שמודה שאינו חובב כדורגל גדול, אבל חווית המונדיאל השתלטה גם עליו. "ביום הראשון של המונדיאל ראינו שהאור של המקרן המרכזי נחלש. מייד נסענו לקנות שלוש נורות רזרביות. במונדיאל לא לוקחים סיכונים...".
עופר מאור מוסיף כי "החגיגה של אוסליבן אמנם אינה מושלמת בגלל היעדרה של נבחרת אירלנד מהמונדיאל, אבל כל אוהד כדורגל ירגיש כאן בבית". ואכן, בזמן שהוא מדבר מחלקות המלצריות כובעים וצעיפים של קרלסברג עם דגלי כל המדינות שמשתתפות במונדיאל, והופכות את הערב לחגיגה של אור וצבע.
המשחק נגמר בתיקו מאכזב, אבל על המשחק הבינוני של האיטלקים מחפה האווירה המדהימה באוסליבן.

אוסליבן
ישפרוסנטר אזור מלאכה 121 , מודיעין
טלפון: 9443558–057

לצפייה בכתבה המלאה לחץ כאןדידי שריה
Economist, 06/09/2015